Innlandet · Norge

Trysil Turistsenteret: værmelding og snøvarsel

For Trysil Turistsenteret viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 12:00, modellert snøfall på 0 mm på 450 m, 0 mm på 750 m og 0 mm på 1 100 m de neste 24 timene fra 4. nov., 17:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde

Meldte forhold for Trysil Turistsenteret: Heiser: 0 av 14 åpne (Trysil · Turistsentret; SkiStar; Hentet 4. nov., 16:22 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Turistsentret; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 16:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Turistsenteret er den mest sentrale basen på Trysils sørside, der gondolen, barneområdet Eventyr, snøparken og skiskolens oppmøtested ligger tett. Værmeldingen beregnes ved bussholdeplassen Turistsenteret.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
0 av 14 åpneTrysil · Turistsentret
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
0 cmved Turistsentret · skistedets rapport
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Denne siden beskriver sektoren Turistsenteret: heisene og servicen rundt basen på sørsiden. Skihytta er en annen sektor mot sør, Høyfjellssenteret og Fageråsen ligger mot nord, og Høgegga er den bratte sektoren. De 69 løypene og 41 heisene SkiStar oppgir, gjelder hele Trysilfjellet, ikke denne basen.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Trysil Turistsenteret

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Åpne skistedets rapport

Trysil Turistsenteret

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−2 – 4 °C · 750 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 4. nov., 12:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Nivåene 450, 750 og 1 100 m er justert fra bussholdeplassens punkt. Det øverste tilsvarer SkiStars høyeste skihøyde på 1 100 m for hele fjellet, som denne sektoren ikke nødvendigvis når; det er modellverdier, ikke stasjonsmålinger.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 12:00 · Europe/Oslo · Open-Meteo · MET Nordic

Temperaturvarsel time for time1,6 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°7°4. nov., 176. nov., 16
Varselverdier time for time
Trysil Turistsenteret · 750 m · Europe/Oslo
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 17:001,60902,3
4. nov. 2026, 18:001,30902,2
4. nov. 2026, 19:001,40902,9
4. nov. 2026, 20:001,30893,1
4. nov. 2026, 21:001,30883,2
4. nov. 2026, 22:001,20883,6
4. nov. 2026, 23:001,40874
5. nov. 2026, 00:001,70864,2
5. nov. 2026, 01:002,40834,6
5. nov. 2026, 02:002,60815,2
5. nov. 2026, 03:002,40825
5. nov. 2026, 04:002,10834,7
5. nov. 2026, 05:002,20834,9
5. nov. 2026, 06:002,20845,1
5. nov. 2026, 07:002,30865,2
5. nov. 2026, 08:002,20875,2
5. nov. 2026, 09:002,30885,3
5. nov. 2026, 10:002,90855,8
5. nov. 2026, 11:003,50816,1
5. nov. 2026, 12:0040755,7
5. nov. 2026, 13:004,30725,4
5. nov. 2026, 14:004,20735,5
5. nov. 2026, 15:003,70755,8
5. nov. 2026, 16:002,90786,1
5. nov. 2026, 17:002,20805,9
5. nov. 2026, 18:001,70825,2
5. nov. 2026, 19:001,20844,4
5. nov. 2026, 20:000,90844,5
5. nov. 2026, 21:000,60844,6
5. nov. 2026, 22:000,40835,2
5. nov. 2026, 23:000,20815,3
6. nov. 2026, 00:0000794,6
6. nov. 2026, 01:00−0,10794,1
6. nov. 2026, 02:00−0,40783,3
6. nov. 2026, 03:00−0,90792,6
6. nov. 2026, 04:00−1,40802,1
6. nov. 2026, 05:00−1,80781,4
6. nov. 2026, 06:00−2,10731
6. nov. 2026, 07:00−2,10711,6
6. nov. 2026, 08:00−2,30761,8
6. nov. 2026, 09:00−1,60791,6
6. nov. 2026, 10:00−0,10791,2
6. nov. 2026, 11:000,80771,5
6. nov. 2026, 12:001,60751,7
6. nov. 2026, 13:0020771,8
6. nov. 2026, 14:001,80801,4
6. nov. 2026, 15:0010851,1
6. nov. 2026, 16:0000891,3
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
8/48 h
Lengste sammenhengende periode
8 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Oslo

450 m0,7°C750 m1,6°C1 100 m−0,7°C0°C · ≈ 993 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 993 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 17:00 → 5. nov., 17:00

450 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

750 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 100 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

450 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
19—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
21—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
22—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
23—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
02—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
03—Over vurderingsgrensen · 1°C
04—Over vurderingsgrensen · 1°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
750 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
19—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
07—Over vurderingsgrensen · 1°C
1 100 m

3 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −1,9°C
19—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
20—Over vurderingsgrensen · −2°C
21✓Egnet vær · −2,1°C
22✓Egnet vær · −2,2°C
23✓Egnet vær · −2°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
04—Over vurderingsgrensen · −1,6°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,6°C
06—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
07—Over vurderingsgrensen · −1,2°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

1,6°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

8 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 8 h

Temperaturvarsel time for time1,6 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°7°4. nov., 176. nov., 16
750 m · Europe/Oslo
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20261,2° / 1,6°0 mm (7 h)
5. nov. 20260,2° / 4,3°0 mm (24 h)
6. nov. 2026−2,3° / 2°0 mm (17 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 12:00 · Hentet: 4. nov., 13:17 · Europe/Oslo

Open-Meteo · MET Nordic ↗
Orientering på fjellet
450 m750 m1 100 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Varselkilden eller beregningen er endret.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 4. nov. 2026, 12:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 13:17
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

SkiStar · Trysil

Trysil · turistsentretRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 14

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
turistsentret · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Turistsenteret0
turistsentret · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L13)0
turistsentret · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
turistsentret · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0

Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.

Heisstatus
  • Trysilgondolen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Liekspressen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Fjellekspressen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Oddtrekket · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Hygglo · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Hygglo 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Fryvil · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Tussi · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Eventyr · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Eventyr 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Hesten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullebånd Eventyr · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullebånd Skiskole · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Tunnelbåndet Eventyr · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
  • 14 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 19 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Eventyr · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 24 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 34 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 39 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 56 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 60 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 65 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 13 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 25 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 26 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 35 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 61 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 62 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 64 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 78 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 15 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 23 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 77 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 22 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 28 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Fun Ride · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Snowpark black, red and blue · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

SkiStar · Trysil

Trysil · turistsentret4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 14

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
turistsentret · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Turistsenteret0
turistsentret · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L13)0
turistsentret · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
turistsentret · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗

SkiStar · Trysil

Trysil · turistsentret3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 14

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
turistsentret · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Turistsenteret0
turistsentret · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L13)0
turistsentret · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
turistsentret · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Trysil Turistsenteret?

For Trysil Turistsenteret viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 12:00, modellert snøfall på 0 mm på 450 m, 0 mm på 750 m og 0 mm på 1 100 m de neste 24 timene fra 4. nov., 17:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Trysil Turistsenteret?

Snødybde: 0 cm (ved Turistsentret; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 16:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Trysil Turistsenteret?

Heiser: 0 av 14 åpne (Trysil · Turistsentret; SkiStar; Hentet 4. nov., 16:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Innlandet · Norge

Bli kjent med fjellet

Lange, brede løyper i flere vanskelighetsgrader passer for familier og nybegynnere. Barneområdet Eventyr ligger ved heisen T6 med tallerkenheiser, matter, lette løyper og en akebakke. Bildet er et skjema, ikke et løypekart.

Karakter
Lange, brede løyper i flere nivåer; for familier og nybegynnere[5]
Familier
Barneområdet Eventyr ved heisen T6; Fun Ride i løype 20[5]
Ved basen
Gondol, snøpark, skiutleie, restauranter, butikker, barnepass, parkering[5]

Før skidagen

Er Turistsenteret en god base for nybegynnere?

SkiStar beskriver den mest sentrale sektoren på sørsiden som egnet for familier og nybegynnere, med barneområdet Eventyr, lette løyper og akebakke ved heisen T6.[5]

Gjelder Trysils høydeforskjell på 685 m for Turistsenteret?

Ikke som sektortall. SkiStar oppgir 685 m for hele Trysilfjellet og publiserer ingen bunn- eller tophøyde per sektor, så siden tilordner ikke tallet til bussholdeplassen.[5][1]

Hvor kommer værmeldingen for Turistsenteret fra?

Fra bussholdeplassen Turistsenteret, et punkt i OpenStreetMap, justert av en modell til 450, 750 og 1 100 m. Det er ingen snømåling.[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. SkiStar Trysil · SkiområdeSkiStar
  2. Trysil Turistsenteret · Plassering og høydeOpenStreetMap
  3. SkiStar Trysil · Rapportdata og målestederSkiStar
  4. SkiStar Trysil · Heis- og løypestatusSkiStar
  5. SkiStar Trysil · Guide til skiområdetSkiStar
  6. Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.