Savoie · De franske Alpene · Frankrike

Val Thorens: værmelding og snøvarsel

For Val Thorens viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 08:17, modellert snøfall på 1,4 mm på 2 300 m, 1,4 mm på 2 700 m og 1,4 mm på 3 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

Meldte forhold for Val Thorens: Heiser: Meldt stengt (Val Thorens; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 10:22 · kildetid ubekreftet). Løyper: Meldt stengt (Val Thorens; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 10:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Val Thorens ligger 2 300 m høyt i en åpen alpin fjellgryte, med en kompakt landsby under steinete rygger og brede fjellsider. Sammenlign landsbyvarselet med to høyere nivåer før du velger hvor du vil kjøre.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Åpner snart
Heiser
Meldt stengtVal Thorens
Løyper
Meldt stengtVal Thorens
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Åpner 21. nov. · om 17 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 3. nov. 2026
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Varslet gjelder Val Thorens. Det publiserte området på 150 km inkluderer Orelle; 600 km betegner det større Les 3 Vallées. Rapportene beholder kildens Val Thorens-betegnelse: nøyaktig dekning av Orelles heiser er ennå ikke verifisert.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Val Thorens

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−6 – −1 °C · 2 700 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 08:17

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Varslene på 2 300, 2 700 og 3 200 m er høydejusterte verdier ved ett representativt punkt i Val Thorens, ikke tre værstasjoner. Verdien på 3 200 m er ikke et separat varsel for Cime Caron eller Orelle. Det felles Val Thorens–Orelle-området oppgir maksimal skihøyde på 3 230 m.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 08:17 · Europe/Paris · MET Norway

Temperaturvarsel time for time−3,2 °C
Temperaturvarsel time for time−8°0°2°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Val Thorens · 2 700 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:00−3,20,171,72,7
4. nov. 2026, 12:00−30,469,22,9
4. nov. 2026, 13:00−20,364,13,3
4. nov. 2026, 14:00−2,4065,73,3
4. nov. 2026, 15:00−2,9069,53,3
4. nov. 2026, 16:00−3,5073,83,1
4. nov. 2026, 17:00−4,7078,12,5
4. nov. 2026, 18:00−5,6082,52,2
4. nov. 2026, 19:00−5,7083,92,3
4. nov. 2026, 20:00−5,80852,4
4. nov. 2026, 21:00−5,7085,32,5
4. nov. 2026, 22:00−5,60852,6
4. nov. 2026, 23:00−5,50,284,52,7
5. nov. 2026, 00:00−5,20,384,72,9
5. nov. 2026, 01:00−5,30,184,52,6
5. nov. 2026, 02:00−4,8082,92,7
5. nov. 2026, 03:00−5,1084,22,7
5. nov. 2026, 04:00−5,1084,32,7
5. nov. 2026, 05:00−5,3085,22,6
5. nov. 2026, 06:00−5,7086,62,6
5. nov. 2026, 07:00−6087,42,5
5. nov. 2026, 08:00−5,3085,92,9
5. nov. 2026, 09:00−4,10832,9
5. nov. 2026, 10:00−2,8078,92,8
5. nov. 2026, 11:00−1,5074,12,8
5. nov. 2026, 12:00−0,7071,92,6
5. nov. 2026, 13:00−0,5072,12,6
5. nov. 2026, 14:00−0,5073,52,5
5. nov. 2026, 15:00−0,9075,22,4
5. nov. 2026, 16:00−1,6079,22,4
5. nov. 2026, 17:00−2,6085,61,9
5. nov. 2026, 18:00−3,10,6891,9
5. nov. 2026, 19:00−3,62,189,51,9
5. nov. 2026, 20:00−3,81,485,11,8
5. nov. 2026, 21:00−4,10,687,81,8
5. nov. 2026, 22:00−3,70,689,92
5. nov. 2026, 23:00−3,90,490,41,8
6. nov. 2026, 00:00−3,70,790,31,9
6. nov. 2026, 01:00−4,20,589,21,9
6. nov. 2026, 02:00−3,90,289,71,9
6. nov. 2026, 03:00−50,288,51,5
6. nov. 2026, 04:00−3,80,588,51,6
6. nov. 2026, 05:00−4,30,689,81,4
6. nov. 2026, 06:00−41,191,71,5
6. nov. 2026, 07:00−42,693,11,3
6. nov. 2026, 08:00−4,12,893,71,2
6. nov. 2026, 09:00−3,70,692,11,4
6. nov. 2026, 10:00−3,10,487,81,5
Modellert snøfall · neste 24 timer
1,4 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
48/48 h
Lengste sammenhengende periode
48 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0,1 °C · 56 h

4. nov. 2026, 02:17 → 4. nov. 2026, 08:17

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

2 300 m−0,2°C2 700 m−3,2°C3 200 m−6,2°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

2 300 m

1,4 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 700 m

1,4 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

3 200 m

1,4 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

2 300 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −4°C
19✓Egnet vær · −4°C
20✓Egnet vær · −4°C
21✓Egnet vær · −3,9°C
22✓Egnet vær · −3,8°C
23✓Egnet vær · −3,8°C
00✓Egnet vær · −3,5°C
01✓Egnet vær · −3,6°C
02✓Egnet vær · −3,2°C
03✓Egnet vær · −3,4°C
04✓Egnet vær · −3,4°C
05✓Egnet vær · −3,5°C
06✓Egnet vær · −3,8°C
07✓Egnet vær · −4,1°C
2 700 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −6,9°C
19✓Egnet vær · −6,9°C
20✓Egnet vær · −7°C
21✓Egnet vær · −6,8°C
22✓Egnet vær · −6,8°C
23✓Egnet vær · −6,7°C
00✓Egnet vær · −6,4°C
01✓Egnet vær · −6,5°C
02✓Egnet vær · −6,1°C
03✓Egnet vær · −6,3°C
04✓Egnet vær · −6,3°C
05✓Egnet vær · −6,5°C
06✓Egnet vær · −6,8°C
07✓Egnet vær · −7°C
3 200 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −9,8°C
19✓Egnet vær · −9,8°C
20✓Egnet vær · −9,9°C
21✓Egnet vær · −9,8°C
22✓Egnet vær · −9,7°C
23✓Egnet vær · −9,6°C
00✓Egnet vær · −9,3°C
01✓Egnet vær · −9,4°C
02✓Egnet vær · −9°C
03✓Egnet vær · −9,2°C
04✓Egnet vær · −9,2°C
05✓Egnet vær · −9,4°C
06✓Egnet vær · −9,7°C
07✓Egnet vær · −9,9°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

−3,2°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

48 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 48 h

Temperaturvarsel time for time−3,2 °C
Temperaturvarsel time for time−8°0°2°4. nov., 116. nov., 10
2 700 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−5,8° / −2°1 mm (13 h)
5. nov. 2026−6° / −0,5°6,1 mm (24 h)
6. nov. 2026−5° / −3,1°10,2 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 08:17 · Hentet: 4. nov., 08:18 · Europe/Paris

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
2 300 m2 700 m3 200 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C kaldere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 19:0056 h · 2 700 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
−0,1 °CTidligere varsel: −3,7 °C
Siste varsel: −3,7 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+12 mmTidligere varsel: 11,6 mm
Siste varsel: 23,6 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
Utilgjengelig
Timer med egnet værModellert
Utilgjengelig
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel−3,7 °C−3,7 °C−0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel11,6 mm23,6 mm+12 mm
Fast nedbør · mm vannModellert——Utilgjengelig
Timer med egnet værModellert——Utilgjengelig

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

2 300 mNytt varsel4. nov. 2026, 08:17
2 700 mNytt varsel4. nov. 2026, 08:17
3 200 mNytt varsel4. nov. 2026, 08:17

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Les 3 Vallées

Val ThorensRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt

Løypestatus · Meldt stengt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Val ThorensRapport utilgjengelig

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Les 3 Vallées stations

Stasjon VAL THORENSArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. mai 2026, 09:22
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
VAL THORENS (2 283 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.105
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Les 3 Vallées

Val Thorens4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt

Løypestatus · Meldt stengt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Val Thorens4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Les 3 Vallées

Val Thorens3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt

Løypestatus · Meldt stengt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Val Thorens3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Les 3 Vallées stations

Stasjon VAL THORENS4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. mai 2026, 09:22
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
VAL THORENS (2 283 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.105
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Val Thorens?

For Val Thorens viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 08:17, modellert snøfall på 1,4 mm på 2 300 m, 1,4 mm på 2 700 m og 1,4 mm på 3 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Val Thorens?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Val Thorens. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Val Thorens?

Heiser: Meldt stengt (Val Thorens; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 10:22 · kildetid ubekreftet). Løyper: Meldt stengt (Val Thorens; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 10:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Savoie · De franske Alpene · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Åpne snødekte sider omgir en tett landsby i flere nivåer under steinete rygger. Illustrasjonen kombinerer lokale trekk i en skjematisk komposisjon; den viser ikke faktiske nedfarter, toppenes plassering eller ruten til Orelle. Bruk det offisielle kartet for orientering.

Landsbyens høyde
2 300 m[3]
Lokalt sammenhengende område
150 km · Val Thorens–Orelle[1]
Publisert maksimal skihøyde
3 230 m · Val Thorens–Orelle[7]
Nybegynnerområder
To Easy Rider-soner[6]

Før skidagen

Har Val Thorens 150 eller 600 km med nedfarter?

De 150 km beskriver det sammenhengende området Val Thorens–Orelle. De 600 km gjelder det større Les 3 Vallées. Ingen av tallene gjelder Val Thorens alene. Se offisielt kart og heiskortets område når du planlegger en dag utenfor lokalområdet.[1][2]

Omfatter heisrapportene for Val Thorens Orelle?

Den regionale rapporten grupperer Val Thorens og Orelle, men Les 3 Vallées publiserer også separate destinasjonssider. Den tilgjengelige Val Thorens-siden angir ikke om eller hvilke Orelle-heiser som inngår i oversikten. PisteWindow beholder derfor kildens Val Thorens-betegnelse og behandler ikke tallene som et verifisert totalantall for hele området på 150 km.[3][8]

Kan jeg bruke åpningskartet til å planlegge retur fra en annen dal?

Sjekk den offisielle rapporten og stengetidene for forbindelsene før du drar. Val Thorens opplyser at kartet viser planlagte åpninger utenom driftstid. En planlagt åpning bekrefter ikke at en heis er i drift nå; en rapport uten verifisert observasjonstid bekrefter heller ikke aktuell tilgang.[5][3]

Er mengden snø som har falt det samme som snødybden i Val Thorens?

Nei. Snøfall og samlet snødybde er ulike målinger. Værsiden til Les 3 Vallées skiller snøfallsmengde fra datoen for siste snøfall og oppgir sidens oppdateringsdato. Et tidligere datert snøfall er ikke dagens snødybde, og oppdateringsdatoen bekrefter ikke alene måletiden for hver verdi. PisteWindow viser bare snødybde når kilden uttrykkelig identifiserer den som det.[4]

Hvor kan nybegynnere starte i Val Thorens?

Den offisielle guiden angir to Easy Rider-områder, inkludert et område ved rullebåndene Castor og Pollux. Se nybegynnerguiden og gjeldende kart for å velge et passende møtested. Sjekk heiser og nedfarter i drift før du drar til et annet område.[6][2][3]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Val Thorens–Orelle · SkiområdeVal Thorens turistkontor
  2. Val Thorens–Orelle · Les 3 Vallées · LøypekartVal Thorens turistkontor
  3. Val Thorens · Heis- og løypestatusLes 3 Vallées
  4. Val Thorens · SnørapportLes 3 Vallées
  5. Val Thorens · Praktisk informasjonVal Thorens turistkontor
  6. Val Thorens · Easy Rider · NybegynnerområderVal Thorens turistkontor
  7. Orelle–Val Thorens · Plassering og høydeOrelle lift operatør
  8. Les 3 Vallées · Regional heis- og løyperapportLes 3 Vallées
  9. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.