Valais · De sveitsiske Alpene · Sveits

Verbier: værmelding og snøvarsel

For Verbier viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 08:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 500 m, 0,2 mm på 2 200 m og 0,2 mm på 2 550 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde

Meldte forhold for Verbier: Heiser: 0 av 17 åpne (Kildens sektor: Verbier; Verbier 4Vallées; Hentet 4. nov., 10:08 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 28 åpne (Kildens sektor: Verbier; Verbier 4Vallées; Hentet 4. nov., 10:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Verbier er feriebyen i 4 Vallées på rundt 1 500 m, og nås fra dalbyen Le Châble med heisen Le Châble–Verbier. Varselet gjelder bare Verbier-siden, ikke Nendaz, Veysonnaz eller Thyon.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
0 av 17 åpneKildens sektor: Verbier
Løyper
0 av 28 åpneKildens sektor: Verbier
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Operatørens liverapport deler 4 Vallées i fire sektorer: Verbier, La Tzoumaz, Bruson og en felles sektor 4 Vallées. Verbier-listen har 17 heiser og 28 løyper, uten Mont-Fort og Siviez-siden.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Verbier

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−2 – 7 °C · 2 200 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 08:17

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Nivåene 1 500, 2 200 og 2 550 m er høydejusterte modellestimater for Lac des Vaux (46,105287° N, 7,269918° Ø). De er ikke værstasjoner, og toppen av Mont-Fort ligger langt over det øverste nivået.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 08:17 · Europe/Zurich · MET Norway

Temperaturvarsel time for time2,6 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°9°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Verbier · 2 200 m · Europe/Zurich
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:002,6054,72,5
4. nov. 2026, 12:003050,42,6
4. nov. 2026, 13:003,2049,82,7
4. nov. 2026, 14:002,90,251,52,8
4. nov. 2026, 15:003052,52,6
4. nov. 2026, 16:002,4056,62,5
4. nov. 2026, 17:001,1063,22,4
4. nov. 2026, 18:000,3066,52,6
4. nov. 2026, 19:00−0,1068,62,6
4. nov. 2026, 20:00−0,7069,62,9
4. nov. 2026, 21:00−1070,23
4. nov. 2026, 22:00−1,3070,23
4. nov. 2026, 23:00−1,5069,52,9
5. nov. 2026, 00:00−1,5068,42,9
5. nov. 2026, 01:00−1,1068,13,1
5. nov. 2026, 02:00−1,1067,62,9
5. nov. 2026, 03:00−0,8067,12,9
5. nov. 2026, 04:00−0,7067,43,1
5. nov. 2026, 05:00−0,7068,43,1
5. nov. 2026, 06:00−0,5068,83
5. nov. 2026, 07:00−0,7069,92,9
5. nov. 2026, 08:00−0,1070,73,1
5. nov. 2026, 09:002063,92,9
5. nov. 2026, 10:003,6058,42,8
5. nov. 2026, 11:005053,92,6
5. nov. 2026, 12:005,9050,72,5
5. nov. 2026, 13:006,6048,12,3
5. nov. 2026, 14:007046,32,2
5. nov. 2026, 15:006,8046,12,3
5. nov. 2026, 16:006053,42,2
5. nov. 2026, 17:003,1059,12
5. nov. 2026, 18:001,30642,3
5. nov. 2026, 19:000,2066,62,3
5. nov. 2026, 20:000,1067,92,5
5. nov. 2026, 21:000,7067,82,5
5. nov. 2026, 22:000,90,968,32,4
5. nov. 2026, 23:000,91,272,12,2
6. nov. 2026, 00:000,50,472,81,8
6. nov. 2026, 01:000,4073,61,8
6. nov. 2026, 02:000,50751,7
6. nov. 2026, 03:000,6075,71,8
6. nov. 2026, 04:000,40,878,41,7
6. nov. 2026, 05:000080,11,5
6. nov. 2026, 06:00−0,2080,81,6
6. nov. 2026, 07:00−0,4082,91,5
6. nov. 2026, 08:00−0,5084,51,4
6. nov. 2026, 09:000,20,288,21,2
6. nov. 2026, 10:000,60,191,81,3
Modellert snøfall · neste 24 timer
0,2 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
17/48 h
Lengste sammenhengende periode
15 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0,2 °C · 56 h

4. nov. 2026, 02:17 → 4. nov. 2026, 08:17

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Zurich

1 500 m6,8°C2 200 m2,6°C2 550 m0,5°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

1 500 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 200 m

0,2 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 550 m

0,2 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 500 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
19—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
00—Over vurderingsgrensen · 0°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
06—Over vurderingsgrensen · 1°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
2 200 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −2,3°C
19✓Egnet vær · −2,5°C
20✓Egnet vær · −3°C
21✓Egnet vær · −3,3°C
22✓Egnet vær · −3,6°C
23✓Egnet vær · −3,8°C
00✓Egnet vær · −3,8°C
01✓Egnet vær · −3,5°C
02✓Egnet vær · −3,5°C
03✓Egnet vær · −3,3°C
04✓Egnet vær · −3,2°C
05✓Egnet vær · −3,1°C
06✓Egnet vær · −2,9°C
07✓Egnet vær · −3°C
2 550 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −4,2°C
19✓Egnet vær · −4,5°C
20✓Egnet vær · −5°C
21✓Egnet vær · −5,2°C
22✓Egnet vær · −5,5°C
23✓Egnet vær · −5,7°C
00✓Egnet vær · −5,8°C
01✓Egnet vær · −5,4°C
02✓Egnet vær · −5,5°C
03✓Egnet vær · −5,2°C
04✓Egnet vær · −5,1°C
05✓Egnet vær · −5°C
06✓Egnet vær · −4,8°C
07✓Egnet vær · −5°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

2,6°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

17 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 15 h

Temperaturvarsel time for time2,6 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°9°4. nov., 116. nov., 10
2 200 m · Europe/Zurich
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−1,5° / 3,2°0,2 mm (13 h)
5. nov. 2026−1,5° / 7°2,1 mm (24 h)
6. nov. 2026−0,5° / 0,6°1,5 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 08:17 · Hentet: 4. nov., 08:18 · Europe/Zurich

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
1 500 m2 200 m2 550 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,2°C kaldere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 19:0056 h · 2 200 m · Europe/Zurich

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
−0,2 °CTidligere varsel: 1,3 °C
Siste varsel: 1,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel
−2,7 mmTidligere varsel: 10 mm
Siste varsel: 7,3 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
Utilgjengelig
Timer med egnet værModellert
Utilgjengelig
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel1,3 °C1,1 °C−0,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel10 mm7,3 mm−2,7 mm
Fast nedbør · mm vannModellert——Utilgjengelig
Timer med egnet værModellert——Utilgjengelig

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 500 mNytt varsel4. nov. 2026, 08:17
2 200 mNytt varsel4. nov. 2026, 08:17
2 550 mNytt varsel4. nov. 2026, 08:17

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Televerbier · named winter sectors

Kildens sektor: VerbierRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 10:05

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 17

Løypestatus · 0 / 28

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Sektoroversikt rapportert av leverandøren. Tilgang og gjeldende status er ikke verifisert.

Heisstatus
  • Le Châble-Verbier · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Barnes Line · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Médran 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Funispace · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Mont-Gelé · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Mayentzet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Attelas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Chaux-Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Chaux 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Lac des Vaux 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Lac des Vaux 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Chassoure · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Moulins · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Rouge · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Esserts · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Tapis Esserts · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Tapis Rouge · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
Løypestatus
  • Attelas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Bleue à Fernand · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Chassoure-Tortin · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Chaux · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Chaux · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Clambin · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Col des Mines · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Combe · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Esserts · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Etiértses · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • FIS - inférieure · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • FIS - intermédiaire · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • FIS - supérieure · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Fontanet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Grand Creux · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Hattey · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Lacs · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Lacs · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Lacs · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Lacs II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Mont-Gelé-Chaux · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Mont-Gelé-Tortin (Grande Journée) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Moulins · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Piste des Profs · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Rouge · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Route de Médran · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Tsarbonné · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Vallon d'Arbi · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
Offisiell kilde ↗

SLF · Stasjon Lac des Vaux

Stasjon Lac des VauxArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Lac des Vaux (2 550 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC.6
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Televerbier · named winter sectors

Kildens sektor: Verbier4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 10:05

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 17

Løypestatus · 0 / 28

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Televerbier · named winter sectors

Kildens sektor: Verbier3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:55

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 17

Løypestatus · 0 / 28

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

SLF · Stasjon Lac des Vaux

Stasjon Lac des Vaux4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Lac des Vaux (2 550 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC.6
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Verbier?

For Verbier viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 08:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 500 m, 0,2 mm på 2 200 m og 0,2 mm på 2 550 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Verbier?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Verbier. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Verbier?

Heiser: 0 av 17 åpne (Kildens sektor: Verbier; Verbier 4Vallées; Hentet 4. nov., 10:08 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 28 åpne (Kildens sektor: Verbier; Verbier 4Vallées; Hentet 4. nov., 10:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Valais · De sveitsiske Alpene · Sveits

Bli kjent med fjellet

Sektor Verbier nevner blant annet Médran 2, Funispace, Attelas, Mont-Gelé, Chaux-Express og to heiser ved Lac des Vaux. Mont-Fort, høyeste punkt i 4 Vallées på 3 330 m, ligger under den separate sektoren 4 Vallées. Selve Mont Gelé har ingen merkede løyper.

Varselpunkt
Lac des Vaux[2]
Sektor Verbier i liverapporten
17 heiser · 28 løyper[1]
Landsbyen og dalbyen
Rundt 1 500 m · Le Châble rundt 800 m[3]
Høyeste punkt i 4 Vallées
Mont Fort 3 330 m[3]

Før skidagen

Hvilke heiser fører liverapporten opp for Verbier?

Sektor Verbier fører opp 17 heiser, fra Le Châble-Verbier og Barnes Line til Médran 2, Funispace, Attelas og teppene Esserts og Rouge. Mont-Fort, Gentianes og Tortin ligger i den separate sektoren 4 Vallées.[1]

Hvordan kommer jeg fra dalen til Verbier?

Heisen Le Châble-Verbier binder sammen Le Châble på rundt 800 m og landsbyen på rundt 1 500 m. Sjekk statusen i liverapporten før du planlegger en nedfart til Le Châble.[1][3]

Rekker Verbier-varselet opp til Mont-Fort?

Nei. Det øverste nivået er 2 550 m, mens Mont-Fort når 3 330 m, så været der oppe er en ekstrapolering. Heisen Mont-Fort finner du i operatørens sektor 4 Vallées.[2][3]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Verbier · Heis- og løypestatusVerbier 4Vallées
  2. SLF · Lac des Vaux · Plassering og høydeSLF
  3. Verbier · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
  4. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Planlegg en tur

Når skal du til fjells?

Velg datoer for å følge været før turen.

Lagres bare i denne nettleseren. Ingen konto er nødvendig.