Valais · Sveits
Veysonnaz: værmelding og snøvarsel
For Veysonnaz viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 08:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 400 m, 0 mm på 1 800 m og 0 mm på 2 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde
Meldte forhold for Veysonnaz: Heiser: Antall åpne ukjent · 10 oppført (Veysonnaz · returnert lokal kartoversikt; Infosnow / Nendaz Tourisme; Hentet 4. nov., 12:24 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 8 åpne (Veysonnaz · returnert lokal kartoversikt; Infosnow / Nendaz Tourisme; Hentet 4. nov., 12:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Veysonnaz er en landsby på rundt 1 233 m, der gondolen bruker åtte minutter opp til 2 121 m, like ved renn-løypa Piste de l’Ours. Av stedene i Printse er det det som er tettest knyttet til alpint konkurranseskirenn.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Antall åpne ukjent · 10 oppførtVeysonnaz · returnert lokal kartoversikt
- Løyper
- 0 av 8 åpneVeysonnaz · returnert lokal kartoversikt
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Valais Tourism fører opp området Veysonnaz med 94,7 km fordelt på 39 løyper og 10 anlegg. De 220 km for Printse og 410 km for 4 Vallées er felles totaler som også omfatter Nendaz, Thyon og Verbier.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Veysonnaz
−2 – 8 °C · 1 800 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 08:17
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Varselnivåene 1 400, 1 800 og 2 200 m er modellestimater for Veysonnaz (46,195814° N, 7,343008° Ø). Gondolens toppstasjon på 2 121 m ligger mellom de to øverste nivåene.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 08:17 · Europe/Zurich · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 13:00 | 5,1 | 0 | 55 | 1,6 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 4,9 | 0 | 54,9 | 1,6 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 4,7 | 0 | 55,1 | 1,6 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 4 | 0 | 61,2 | 1,5 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 2,1 | 0 | 69,1 | 1,5 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 0,8 | 0 | 73,3 | 1,6 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 0,1 | 0 | 76,1 | 1,6 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −0,7 | 0 | 78,5 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −1,3 | 0 | 80 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −1,8 | 0 | 81,9 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −2,2 | 0 | 83 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −2,3 | 0 | 83,1 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −2,1 | 0 | 82,8 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −1,8 | 0 | 82,9 | 2 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −1,5 | 0 | 82,3 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −1,6 | 0 | 83,3 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −1,7 | 0 | 83,2 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −1,5 | 0 | 83,1 | 2 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −1,6 | 0 | 83,2 | 2 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −1 | 0 | 82,2 | 2 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 1,2 | 0 | 74,8 | 2 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 3,1 | 0 | 68,2 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 5 | 0 | 60,9 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 6,4 | 0 | 56,2 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 7,4 | 0 | 53,8 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 8,1 | 0 | 51,9 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 8 | 0 | 52,8 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 6,9 | 0 | 61 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 3,7 | 0 | 68,4 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 1,9 | 0 | 73,3 | 2 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 1 | 0 | 76,2 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 0,4 | 0 | 78,2 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 0,7 | 0 | 78,5 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 0,5 | 0,2 | 79,5 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 0,2 | 0,9 | 82,3 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −0,5 | 0 | 86,5 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −0,7 | 0 | 87,9 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −0,8 | 0 | 88,7 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −0,9 | 0 | 89,2 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −0,8 | 0 | 91 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −0,9 | 0 | 92,5 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −1,1 | 0 | 92,6 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −1,4 | 0 | 93,8 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −1,1 | 0 | 94,7 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 0 | 0,2 | 96,8 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 0,8 | 0,2 | 97 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 1,3 | 0 | 96,1 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 1,9 | 0 | 93,2 | 1 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 14/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 13 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,1 °C · 54 h
4. nov. 2026, 02:17 → 4. nov. 2026, 08:17
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Zurich
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
2,7°C
Vind: 1,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 08:175,1°C
Vind: 1,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 08:177,1°C
Vind: 1,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 08:17Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 13:00 → 5. nov., 13:00
1 400 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 800 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 200 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
12 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
5,1°Mulighet for snøproduksjon
14 / 48 hLengste kuldeperiode: 13 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −2,2° / 5,1° | 0 mm (11 h) |
| 5. nov. 2026 | −2,3° / 8,1° | 1,1 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −1,4° / 1,9° | 0,4 mm (13 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 08:17 · Hentet: 4. nov., 08:18 · Europe/Zurich
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,1°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 13:00 — 6. nov. 2026, 19:0054 h · 1 800 m · Europe/Zurich
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,1 °CTidligere varsel: 1,3 °C
Siste varsel: 1,1 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0 mmTidligere varsel: 4,7 mm
Siste varsel: 4,7 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- Utilgjengelig
- Timer med egnet værModellert
- Utilgjengelig
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 1,3 °C | 1,1 °C | −0,1 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 4,7 mm | 4,7 mm | +0 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | — | — | Utilgjengelig |
| Timer med egnet værModellert | — | — | Utilgjengelig |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17
Hentet: 4. nov. 2026, 03:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 08:17
Hentet: 4. nov. 2026, 08:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Infosnow · Lokal oversikt · Veysonnaz
Veysonnaz · returnert lokal kartoversiktRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 10
Løypestatus · 0 / 8
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Publisert lokal positivliste; manglende forespurte poster: 0; utelatte ikke-alpine poster: 0. For manglende poster utledes ingen status.
Heisstatus
- Bambino I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Bambino II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Inalpe · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Drus · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Cheminée · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Thyon 2000 · Ukjent · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tsa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Les Chottes · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Veysonnaz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Piste de l'Ours · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- Bambino · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Inalpe · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Piste de l'Ours · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Les Mayens · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Les Drus · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Cheminée · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tsa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Les Chottes · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
SLF · Stasjon Combatzeline
Stasjon Combatzeline · nearby measurement, outside VeysonnazArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 1. nov. 2026
| Målested | cm |
|---|---|
| Combatzeline (2 203 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC. | 1 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Infosnow · Lokal oversikt · Veysonnaz
Veysonnaz · returnert lokal kartoversikt4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 10
Løypestatus · 0 / 8
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Infosnow · Lokal oversikt · Veysonnaz
Veysonnaz · returnert lokal kartoversikt3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 10
Løypestatus · 0 / 8
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗SLF · Stasjon Combatzeline
Stasjon Combatzeline · nearby measurement, outside Veysonnaz4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 1. nov. 2026
| Målested | cm |
|---|---|
| Combatzeline (2 203 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC. | 1 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Veysonnaz?
For Veysonnaz viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 08:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 400 m, 0 mm på 1 800 m og 0 mm på 2 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Veysonnaz?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Veysonnaz. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Veysonnaz?
Heiser: Antall åpne ukjent · 10 oppført (Veysonnaz · returnert lokal kartoversikt; Infosnow / Nendaz Tourisme; Hentet 4. nov., 12:24 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 8 åpne (Veysonnaz · returnert lokal kartoversikt; Infosnow / Nendaz Tourisme; Hentet 4. nov., 12:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Ved gondolens toppstasjon nevner operatøren to snøhager, Piste de l’Ours, Piste des Mayens, løypene i Thyon og forbindelsen til Siviez. Restaurantene La Combyre og Mont-Rouge og baren Le Tipi ligger langs samme rute.
Før skidagen
Hvor lang tid tar gondolturen i Veysonnaz?
Operatøren oppgir åtte minutter til toppstasjonen på 2 121 m. Dalstasjonen ligger midt i landsbyen, men siden oppgir ingen høyde for den.[2]
Arrangeres det fortsatt renn på Piste de l’Ours?
Ifølge Wikipedia arrangeres noen FIS-renn i ski og snowboard der; siste alpine verdenscup var januar 2004, og nyere renn var nasjonale, junior- og lavere FIS-renn. Sjekk arrangørens kalender.[4]
Kan jeg stå på ski fra Veysonnaz til Thyon?
Operatøren nevner løypene i Thyon og forbindelsen til Siviez blant gondolens vinterdestinasjoner. Gondoler fra Veysonnaz og Les Mayens-de-l’Ours fører også til platået i Thyon.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Printse · 4 Vallées · SkiområdeVeysonnaz Turisme
- Veysonnaz · Heis- og løypestatusVeysonnaz Turisme
- Veysonnaz · Plassering og høydeGrand Raid BCVS
- Veysonnaz · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Veysonnaz · SkiområdeValais/Wallis Promotion
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Når skal du til fjells?
Velg datoer for å følge været før turen.