Aostavallei · Italië
Weer en sneeuwverwachting Champoluc–Frachey
Voor Champoluc–Frachey geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 4 nov, 07:00, een modelmatige sneeuwval van 0,1 mm op 1.600 m, 1,5 mm op 2.200 m en 1,5 mm op 2.700 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 11:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Rome). Bron van de verwachting
PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften, pistes of sneeuwhoogte voor Champoluc–Frachey en toont alleen de verwachting. Raadpleeg voor de stand van vandaag de officiële pagina van het skigebied. De laatste update is mislukt; de waarden komen uit een eerdere ophaalronde. Officiële skigebiedinformatie
Champoluc is het Val d’Ayas-uiteinde van Monterosa Ski: een dorp op ongeveer 1.568 m op de brede, vlakke dalbodem van het bovenste Ayasdal, met de Crest-kabelbaan rechtstreeks vanuit het centrum.
Vandaag in het kort
Uit de officiële berichten die PisteWindow heeft opgehaald. Elke waarde houdt haar eigen gebied en tijd.
De laatste update is mislukt. De waarden komen uit een eerdere ophaalronde.
- Liften
- Niet gemeld
- Pistes
- Niet gemeld
- Sneeuwhoogte
- Niet gemeld
- Seizoen
- Seizoensdata nog niet gecontroleerd
Gebiedsdekking: De exploitant meldt de drie dalen apart en de liften, pistes en verbindingen in het Val d’Ayas zijn eigen vermeldingen. Freeride Indren en de satellietgebieden vallen buiten dit bericht, en de 180 km van heel Monterosa Ski is geen cijfer van Champoluc.
Jouw winterbeeld
Actueel overzicht
De sneeuw onder je ski’s.
Sneeuwbedekking, preparatie en oppervlak van de geprepareerde pistes.
Champoluc–Frachey
-3 – 2 °C · 2.200 m · 4 nov – 6 nov
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Uitgegeven 4 nov, 07:00
Bronnen en methode
Lokale berichten beschrijven waargenomen omstandigheden. De weersverwachting staat apart en stelt geen pistekwaliteit of sneeuwbedekking vast.
De illustratie verbindt de drie weergaven. Ze is schematisch, geen routekaart of afbeelding van het actuele sneeuwdek.
De niveaus 1.600, 2.200 en 2.700 m zijn modelschattingen voor het dorp Champoluc, geen metingen. Het laagste niveau ligt net boven de dorpshoogte van 1.568 m, en de Bätt-pas op 2.676 m ligt dicht bij het hoogste niveau.
De berg, uur voor uur
Vergelijk de komende 48 uur op representatieve hoogtes.
Volledige verwachting · Beschikbare verwachtingsuren: 48/48
Uitgegeven: 4 nov 2026, 07:00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Uurlijkse verwachtingswaarden
| Lokale tijd | Temperatuur °C | Neerslag mm | Luchtvochtigheid % | Wind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4 nov 2026, 11:00 | -1,3 | 0,1 | 100 | 1 |
| 4 nov 2026, 12:00 | -0,9 | 0,2 | 99 | 0,6 |
| 4 nov 2026, 13:00 | -0,3 | 0 | 96 | 0,6 |
| 4 nov 2026, 14:00 | -0,1 | 0,1 | 92 | 0,5 |
| 4 nov 2026, 15:00 | -1,1 | 0,2 | 100 | 1 |
| 4 nov 2026, 16:00 | -1,3 | 0,3 | 100 | 1,4 |
| 4 nov 2026, 17:00 | -1,7 | 0,1 | 100 | 1 |
| 4 nov 2026, 18:00 | -1,9 | 0,1 | 99 | 0,4 |
| 4 nov 2026, 19:00 | -2,4 | 0,1 | 100 | 0,6 |
| 4 nov 2026, 20:00 | -2,5 | 0 | 98 | 0,5 |
| 4 nov 2026, 21:00 | -2,6 | 0 | 98 | 0,5 |
| 4 nov 2026, 22:00 | -2,3 | 0 | 90 | 0,1 |
| 4 nov 2026, 23:00 | -2,5 | 0 | 93 | 0,7 |
| 5 nov 2026, 00:00 | -2,2 | 0,1 | 93 | 0,5 |
| 5 nov 2026, 01:00 | -2,6 | 0,1 | 97 | 0,8 |
| 5 nov 2026, 02:00 | -2,4 | 0,1 | 95 | 0,5 |
| 5 nov 2026, 03:00 | -2,4 | 0 | 92 | 0,5 |
| 5 nov 2026, 04:00 | -2,6 | 0 | 93 | 0,5 |
| 5 nov 2026, 05:00 | -2,5 | 0 | 92 | 0,4 |
| 5 nov 2026, 06:00 | -2,5 | 0 | 93 | 0,5 |
| 5 nov 2026, 07:00 | -2,4 | 0 | 91 | 0,3 |
| 5 nov 2026, 08:00 | -1,9 | 0 | 87 | 0,3 |
| 5 nov 2026, 09:00 | -1,5 | 0 | 94 | 0,3 |
| 5 nov 2026, 10:00 | -0,7 | 0 | 97 | 0,4 |
| 5 nov 2026, 11:00 | 0 | 0 | 99 | 0,5 |
| 5 nov 2026, 12:00 | 0,7 | 0 | 97 | 0,7 |
| 5 nov 2026, 13:00 | 1,2 | 0 | 97 | 0,8 |
| 5 nov 2026, 14:00 | 1,4 | 0 | 95 | 1 |
| 5 nov 2026, 15:00 | 1,3 | 0 | 92 | 0,8 |
| 5 nov 2026, 16:00 | 1,2 | 0 | 91 | 0,6 |
| 5 nov 2026, 17:00 | 1,1 | 0 | 81 | 0,9 |
| 5 nov 2026, 18:00 | 1,3 | 0 | 75 | 1 |
| 5 nov 2026, 19:00 | 1 | 0 | 80 | 1,7 |
| 5 nov 2026, 20:00 | 0,8 | 0 | 89 | 0,4 |
| 5 nov 2026, 21:00 | 0,7 | 0 | 84 | 1,7 |
| 5 nov 2026, 22:00 | 0,8 | 0 | 84 | 1,4 |
| 5 nov 2026, 23:00 | 1,5 | 0 | 71 | 0,8 |
| 6 nov 2026, 00:00 | 0,8 | 0 | 78 | 1,4 |
| 6 nov 2026, 01:00 | 0,1 | 0 | 89 | 1,4 |
| 6 nov 2026, 02:00 | -0,2 | 0,1 | 93 | 0,4 |
| 6 nov 2026, 03:00 | -0,1 | 0,3 | 93 | 0,2 |
| 6 nov 2026, 04:00 | -0,1 | 0,4 | 96 | 0,5 |
| 6 nov 2026, 05:00 | -0,1 | 0,6 | 98 | 0,7 |
| 6 nov 2026, 06:00 | -0,6 | 0,4 | 100 | 1,1 |
| 6 nov 2026, 07:00 | -0,7 | 0,5 | 100 | 1 |
| 6 nov 2026, 08:00 | -0,7 | 0,2 | 100 | 0,5 |
| 6 nov 2026, 09:00 | -0,6 | 0,3 | 99 | 0,5 |
| 6 nov 2026, 10:00 | -0,1 | 0,2 | 98 | 0,6 |
- Gemodelleerde sneeuwval · komende 24 uur
- 1,5 mm waterequivalent
- Uren met natteboltemperatuur ≤ −2 °C
- 16/48 h
- Langste aaneengesloten periode
- 16 h
Water in gemodelleerde sneeuwval, geen centimeters verse sneeuw of gemeten sneeuwhoogte. Vereist 24 volledige uren.
Weer voor sneeuwproductie
Alleen een weerbeoordeling. Apparatuur, watertoevoer en daadwerkelijke werking van sneeuwkanonnen worden niet gemeten. De nattebolbenadering is niet gecorrigeerd voor luchtdruk op hoogte.
Stull (2011)Zo veranderde de verwachting
Nog geen vergelijkbare verwachtingsgeschiedenis.
Verwachtingsarchief
Verken een sneeuwwaterscenario
Vul een aangenomen beginhoeveelheid sneeuwwater in. Dit is een experimenteel massabalansscenario, geen gemeten sneeuwhoogte, pistegereedheid of seizoensverwachting.
Seizoensvooruitzicht
Een bestemmingsspecifiek seizoensvooruitzicht is hier niet beschikbaar. Kortetermijnweer voorspelt niet de hele winter.
Berggegevens per uur
Eén berg. Verschillende omstandigheden.
Volg de verwachting van het dorp tot hoog op de berg.
Europe/Rome
Berekening
Lineaire interpolatie tussen verwachte temperaturen. Een inversie kan meerdere lijnen geven. De regen-sneeuwgrens kan afwijken.
-4,6°C
Wind: 1 m/s · Neerslag: 0,1 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Verwachting uitgegeven: 4 nov, 07:00-1,3°C
Wind: 1 m/s · Neerslag: 0,1 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Verwachting uitgegeven: 4 nov, 07:002,1°C
Wind: 1,1 m/s · Neerslag: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Verwachting uitgegeven: 4 nov, 07:00Schematisch hoogteprofiel. Verwachtingen voor één lokale modellocatie, aangepast aan de hoogte.
Verwachte sneeuwval
Water-equivalent van de verwachte sneeuwval.
4 nov, 11:00 → 5 nov, 11:00
1.600 m
0,1 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
2.200 m
1,5 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
2.700 m
1,5 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
Weer voor sneeuwproductie vannacht
Vannacht · 18:00–08:00 lokale tijd.
0 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren
14 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren
14 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren
✓ Geschikt weer · — Boven de beoordelingsgrens · ? Niet beschikbaar
Berekening voor sneeuwproductie
Resterende volledige uren tussen 18:00 en 08:00 lokale tijd. Stull-nattebolbeoordeling bij ≤ −2 °C; geschikt weer bevestigt geen productie. Zie de beperkingen van de methode hieronder.
Vooruitblik op korte termijn
Uurlijkse verwachting, aangepast aan de hoogte.
Luchttemperatuur
-1,3°Weerkansen voor sneeuwproductie
16 / 48 hLangste koude periode: 16 h
| Reisdatums | Luchttemperatuur °C | Neerslag mm |
|---|---|---|
| 4 nov 2026 | -2,6° / -0,1° | 1,2 mm (13 h) |
| 5 nov 2026 | -2,6° / 1,5° | 0,3 mm (24 h) |
| 6 nov 2026 | -0,7° / 0,8° | 3 mm (11 h) |
Update van de aanbieder: 4 nov, 07:00 · Opgehaald: 4 nov, 10:17 · Europe/Rome
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Schematisch hoogteprofiel
Zo berekenen we dit
Natteboltemperatuur: benadering van Stull (2011) nabij zeeniveau. Luchtdruk in de Alpen en zeer koude, droge omstandigheden beperken de nauwkeurigheid. Potentiële uren gebruiken een grens van −2 °C; apparatuur, water en operationele beslissingen zijn onbekend. De sneeuwbalans gebruikt neerslagverdeling volgens natteboltemperatuur en een instelbare graaddagfactor voor smelt. Niet gekalibreerd onderzoeksmodel.
Stull (2011) ↗Verken een sneeuwbalansscenario
Scenario voor sneeuwbalans
Bekijk een sneeuwbalans met je eigen beginwaarde.
Illustratieve waterbalans, geen sneeuwhoogte of indicatie van pistepreparatie. Er wordt geen kunstsneeuw toegevoegd. Straling, windtransport en preparatie zijn niet meegenomen.
Conceptuele sneeuwlagen. Dikte is illustratief, niet gemeten.
Verwachtingsarchief
Wat veranderde in de verwachting?
De verwachtingsbron of berekening is veranderd.
Vergelijkingsdetails
Vergelijk updates voor dezelfde uren en hoogte.
Uitgegeven: 4 nov 2026, 07:00 · Opgehaald: 4 nov 2026, 10:17
Open opgeslagen verwachting ↗
De dagvergelijking kiest de opgeslagen uitgifte die het dichtst bij 24 uur eerder ligt (binnen 6 uur); de weekvergelijking gebruikt 7 dagen (binnen 12 uur). Minstens zes opeenvolgende toekomstige uren moeten overeenkomen. Bron en modelversie moeten gelijk zijn. De vergelijking beschrijft veranderingen in die verwachtingsperiode.
Deze weergave gebruikt één verwachting. Kansverwachtingen en historische nauwkeurigheidsmetingen zijn niet beschikbaar.
Sneeuw en liften
Officiële skigebiedinformatieBerichten uit de skigebieden
Officiële bronberichten voor gebieden met minstens 30 km pistes. Elke sector behoudt zijn eigen bereik.
Monterosa Aventine
De laatste ophaalactie mislukte. Opgeslagen berichten hieronder zijn historisch.
Geen opgeslagen bericht. Bekijk de officiële bron.
Monterosa Ski · Gecontroleerd: voorbeelden uit het dal en verbindingen
Champoluc–Frachey · Ayas · Gecontroleerd: voorbeeldenBerichttijd onbevestigd
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- Niet opgegeven
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Broninformatie: Alleen geselecteerde voorbeelden, geen lokaal totaal. Waarnemingstijd en openbare toegang zijn niet geverifieerd. Een open lift bewijst geen toegang om te skiën.
Liftstatus
- CHAMPOLUC-CREST · Gemeld als open · Broninformatie: Alleen bronmarkering; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
- FRACHEY-ALPE CIARCERIO · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Alleen bronmarkering; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
- BETTAFORCA · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Alleen bronmarkering; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Pistestatus
- DEL BOSCO · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Alleen bronmarkering; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
COLLE BETTAFORCA · Apart vermeld: verbindingBerichttijd onbevestigd
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- Niet opgegeven
Pistestatus · Bericht niet beschikbaar
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Broninformatie: Alleen verbindingsmarkering van de bron. Trajecten per richting, waarnemingstijd en doorgaande route zijn niet geverifieerd.
Liftstatus
- COLLE BETTAFORCA · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Alleen bronmarkering; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Dagelijks rapportarchief
Dagelijks rapportarchief
Monterosa Ski · Gecontroleerd: voorbeelden uit het dal en verbindingen
Champoluc–Frachey · Ayas · Gecontroleerd: voorbeelden4 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- Niet opgegeven
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗COLLE BETTAFORCA · Apart vermeld: verbinding4 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- Niet opgegeven
Pistestatus · Bericht niet beschikbaar
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Monterosa Ski · Gecontroleerd: voorbeelden uit het dal en verbindingen
Champoluc–Frachey · Ayas · Gecontroleerd: voorbeelden3 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- Niet opgegeven
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗COLLE BETTAFORCA · Apart vermeld: verbinding3 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- Niet opgegeven
Pistestatus · Bericht niet beschikbaar
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Vragen over sneeuw en liften
Hoeveel sneeuw wordt er in Champoluc–Frachey verwacht?
Voor Champoluc–Frachey geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 4 nov, 07:00, een modelmatige sneeuwval van 0,1 mm op 1.600 m, 1,5 mm op 2.200 m en 1,5 mm op 2.700 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 11:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Rome). Bron van de verwachting ↗
Hoeveel sneeuw ligt er in Champoluc–Frachey?
PisteWindow heeft geen actueel bericht over de sneeuwhoogte in Champoluc–Frachey. Verwachtingswaarden zijn modelmatige sneeuwval, geen sneeuwhoogte. Officiële skigebiedinformatie ↗
Welke liften zijn open in Champoluc–Frachey?
PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften of pistes in Champoluc–Frachey. Open liften en pistes worden niet uit de verwachting afgeleid. Officiële skigebiedinformatie ↗
Wat is het verschil tussen sneeuwval en sneeuwhoogte?
Sneeuwval is de sneeuw die in een periode valt. Sneeuwhoogte is de totale laag op de grond en hangt ook af van eerdere sneeuw, smelt en inklinking. De verwachting van PisteWindow toont modelmatige sneeuwval als millimeters water-equivalent, geen hoogte.
De interactieve atlas is hier niet beschikbaar.
Er is geen lokaal bergjournaal voor deze bestemming.
Leer de berg kennen
Boven het dorp, naar het oosten, ligt Plan du Crest op 1.975 m, te bereiken met de kabelbaan vanuit het centrum; de exploitant noemt de gondel Champoluc–Crest met winterdienstregeling. De Bätt-pas op 2.676 m, het hoogste punt aan Ayaszijde, opent de weg naar het Lysdal en Gressoney-La-Trinité.
Voor je skidag
Welke lift begint midden in Champoluc?
De kabelbaan Champoluc–Crest, een gondel die de exploitant met eigen winterdienstregeling noemt, brengt je vanuit het dorpscentrum naar Plan du Crest op 1.975 m. Kijk op de realtimepagina of die rijdt.[5]
Wat is het verschil tussen Champoluc, Ayas en Antagnod?
Ayas is de gemeente. Champoluc is het bekendste dorp, en Antagnod, waar het gemeentehuis staat, en Saint-Jacques-des-Allemands zijn de andere twee hoofddorpen. Het bovenste dal werd door Walsers bewoond en heet nog steeds het Kanton der Duitsers.[5]
Bestemmingsbronnen
PisteWindow · Gecontroleerd
- Monterosa Ski · SkigebiedVisit Monterosa
- Champoluc–Frachey · Locatie en hoogteOpenStreetMap / Mapcarta
- Monterosa Ski · PistekaartVisit Monterosa
- Monterosa Ski · Lift- en pistestatusVisit Monterosa
- Champoluc · Locatie en hoogteWikipedia
- Monterosa Ski · SkigebiedWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Wanneer ga je naar de bergen?
Kies je datums en volg het weer voor je reis.