Obwalden · Zwitserland

Weer en sneeuwverwachting Engelberg-Titlis

Voor Engelberg-Titlis geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 8 nov, 19:00, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.000 m, 0 mm op 1.800 m en 1 mm op 3.020 m in de 24 uur vanaf 9 nov, 00:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Zurich). Bron van de verwachting

Gemelde omstandigheden voor Engelberg-Titlis: Liften: 4 van 9 open (Sector Titlis · exploitant lift list (Brunni, Fürenalp, Bannalp en Engelbergertal excluded); Engelberg-Titlis Tourismus AG / SISAG; Opgehaald 8 nov, 23:13 · brontijd onbevestigd). Sneeuwhoogte: 2,8 cm (bij Titlisboden station (2.149 m) · 2.149 m; meetstation; WSL Institute for Snow and Avalanche Research SLF; Opgehaald 8 nov, 23:13 · brontijd onbevestigd). Officiële skigebiedinformatie

Engelberg-Titlis is een skigebied boven het dorp Engelberg in Midden-Zwitserland. Kabelbanen en de Rotair, de eerste draaiende kabelbaan ter wereld, voeren naar het bergstation op de Titlis.

Plan je reis

Vandaag in het kort

Uit de officiële berichten die PisteWindow heeft opgehaald. Elke waarde houdt haar eigen gebied en tijd.

Open volgens bericht
Liften
4 van 9 openSector Titlis · exploitant lift list (Brunni, Fürenalp, Bannalp en Engelbergertal excluded)
Pistes
Niet gemeld
Sneeuwhoogte
2,8 cmbij Titlisboden station (2.149 m) · 2.149 m · meetstation
Seizoen
Seizoen 29 okt – 2 meiSeizoensdata van de exploitant · Gecontroleerd 8 nov 2026
Alle berichten en bronnen

Gebiedsdekking: Deze pagina behandelt de sector Titlis uit de installatielijst van de exploitant. Brunni, Fürenalp, Bannalp en de liften in het Engelbergertal staan apart en horen er niet bij. De verwachting gebruikt één punt bij het dalstation van de Titlis Xpress in Engelberg op 996 m; de hogere waarden zijn modelwaarden voor de hoogtes erboven.

Jouw winterbeeld

Actueel overzicht

Schematisch berglandschap · Engelberg-Titlis

De sneeuw onder je ski’s.

Sneeuwbedekking, preparatie en oppervlak van de geprepareerde pistes.

Het weer vooruit
Verwachting beschikbaar

1 – 7 °C · 1.800 m · 9 nov – 11 nov

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Uitgegeven 8 nov, 19:00

Bekijk de bergverwachting
Bronnen en methode

Lokale berichten beschrijven waargenomen omstandigheden. De weersverwachting staat apart en stelt geen pistekwaliteit of sneeuwbedekking vast.

De illustratie verbindt de drie weergaven. Ze is schematisch, geen routekaart of afbeelding van het actuele sneeuwdek.

Voor Engelberg-Titlis zijn de waarden op 1.000, 1.800 en 3.020 m op hoogte aangepaste modelverwachtingen op het verwachtingspunt dalstation Engelberg, geen waarnemingen of aparte weerstations.

De berg, uur voor uur

Vergelijk de komende 48 uur op representatieve hoogtes.

Volledige verwachting · Beschikbare verwachtingsuren: 48/48

Uitgegeven: 8 nov 2026, 19:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperatuurverwachting per uur0,9 °C
Temperatuurverwachting per uur-2°0°9°9 nov, 0010 nov, 23
Uurlijkse verwachtingswaarden
Engelberg-Titlis · 1.800 m · Europe/Zurich
Lokale tijdTemperatuur °CNeerslag mmLuchtvochtigheid %Wind m/s
9 nov 2026, 00:000,90732,8
9 nov 2026, 01:001,10712,7
9 nov 2026, 02:001,20702,6
9 nov 2026, 03:001,40692,3
9 nov 2026, 04:001,60682,3
9 nov 2026, 05:001,90682,2
9 nov 2026, 06:002,30682,3
9 nov 2026, 07:002,70662,3
9 nov 2026, 08:003,20652,1
9 nov 2026, 09:003,50712,3
9 nov 2026, 10:004,30712
9 nov 2026, 11:004,30720,8
9 nov 2026, 12:0040,1731,3
9 nov 2026, 13:0040,1791
9 nov 2026, 14:004,70,1750,9
9 nov 2026, 15:005,40,1701
9 nov 2026, 16:004,60751,6
9 nov 2026, 17:004,40741,9
9 nov 2026, 18:004,30711,8
9 nov 2026, 19:004,40702,3
9 nov 2026, 20:004,80692,3
9 nov 2026, 21:0050,1722,2
9 nov 2026, 22:005,10,2741,9
9 nov 2026, 23:005,30,2731,8
10 nov 2026, 00:005,50,3711,3
10 nov 2026, 01:005,50,4701,5
10 nov 2026, 02:005,30,3741,2
10 nov 2026, 03:004,70,5801,3
10 nov 2026, 04:004,80,6811,7
10 nov 2026, 05:004,60,8851,9
10 nov 2026, 06:004,91,1842,2
10 nov 2026, 07:005,30,2812,5
10 nov 2026, 08:005,50,6812,9
10 nov 2026, 09:005,32841,4
10 nov 2026, 10:005,41851,1
10 nov 2026, 11:006,21831,7
10 nov 2026, 12:006,10,8871,1
10 nov 2026, 13:006,50,3881,1
10 nov 2026, 14:0070840,5
10 nov 2026, 15:006,90831
10 nov 2026, 16:006,70831,1
10 nov 2026, 17:0060831,9
10 nov 2026, 18:005,50832,2
10 nov 2026, 19:005,50802,5
10 nov 2026, 20:005,80782,4
10 nov 2026, 21:005,80752,4
10 nov 2026, 22:005,50772,5
10 nov 2026, 23:005,60752,7
Gemodelleerde sneeuwval · komende 24 uur
0 mm waterequivalent
Uren met natteboltemperatuur ≤ −2 °C
0/48 h
Langste aaneengesloten periode
0 h

Water in gemodelleerde sneeuwval, geen centimeters verse sneeuw of gemeten sneeuwhoogte. Vereist 24 volledige uren.

Weer voor sneeuwproductie

Alleen een weerbeoordeling. Apparatuur, watertoevoer en daadwerkelijke werking van sneeuwkanonnen worden niet gemeten. De nattebolbenadering is niet gecorrigeerd voor luchtdruk op hoogte.

Stull (2011)

Zo veranderde de verwachting

Temperatuurverandering in overeenkomstige verwachtingsuren: +0 °C · 65 h

8 nov 2026, 13:00 → 8 nov 2026, 19:00

Verwachtingsarchief
Verken een sneeuwwaterscenario

Vul een aangenomen beginhoeveelheid sneeuwwater in. Dit is een experimenteel massabalansscenario, geen gemeten sneeuwhoogte, pistegereedheid of seizoensverwachting.

Seizoensvooruitzicht

Een bestemmingsspecifiek seizoensvooruitzicht is hier niet beschikbaar. Kortetermijnweer voorspelt niet de hele winter.

Bron: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Berggegevens per uur
Verwachting / Hoogte

Eén berg. Verschillende omstandigheden.

Volg de verwachting van het dorp tot hoog op de berg.

Europe/Zurich

1.000 m1,8°C1.800 m0,9°C3.020 m-8,4°C0°C · ≈ 1.918 m
Geschatte 0 °C-grens: ≈ 1.918 m
Berekening

Lineaire interpolatie tussen verwachte temperaturen. Een inversie kan meerdere lijnen geven. De regen-sneeuwgrens kan afwijken.

Schematisch hoogteprofiel. Verwachtingen voor één lokale modellocatie, aangepast aan de hoogte.

Gemodelleerd

Verwachte sneeuwval

Water-equivalent van de verwachte sneeuwval.

9 nov, 00:00 → 10 nov, 00:00

1.000 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

1.800 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

3.020 m

1 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

Gemodelleerd

Weer voor sneeuwproductie vannacht

Vannacht · 18:00–08:00 lokale tijd.

1.000 m

0 h · Geschikt weer · 8/8 beoordeelde uren

00—Boven de beoordelingsgrens · 0,7°C
01—Boven de beoordelingsgrens · 0,7°C
02—Boven de beoordelingsgrens · 0,8°C
03—Boven de beoordelingsgrens · 1°C
04—Boven de beoordelingsgrens · 1,1°C
05—Boven de beoordelingsgrens · 1,4°C
06—Boven de beoordelingsgrens · 1,6°C
07—Boven de beoordelingsgrens · 1,6°C
1.800 m

0 h · Geschikt weer · 8/8 beoordeelde uren

00—Boven de beoordelingsgrens · -1,3°C
01—Boven de beoordelingsgrens · -1,3°C
02—Boven de beoordelingsgrens · -1,2°C
03—Boven de beoordelingsgrens · -1,1°C
04—Boven de beoordelingsgrens · -1°C
05—Boven de beoordelingsgrens · -0,7°C
06—Boven de beoordelingsgrens · -0,4°C
07—Boven de beoordelingsgrens · -0,1°C
3.020 m

8 h · Geschikt weer · 8/8 beoordeelde uren

00✓Geschikt weer · -10,3°C
01✓Geschikt weer · -10°C
02✓Geschikt weer · -10°C
03✓Geschikt weer · -9,7°C
04✓Geschikt weer · -9,6°C
05✓Geschikt weer · -9,5°C
06✓Geschikt weer · -9,2°C
07✓Geschikt weer · -9°C

✓ Geschikt weer · — Boven de beoordelingsgrens · ? Niet beschikbaar

Berekening voor sneeuwproductie

Resterende volledige uren tussen 18:00 en 08:00 lokale tijd. Stull-nattebolbeoordeling bij ≤ −2 °C; geschikt weer bevestigt geen productie. Zie de beperkingen van de methode hieronder.

Op de berg

Vooruitblik op korte termijn

Uurlijkse verwachting, aangepast aan de hoogte.

Verwachting

Luchttemperatuur

0,9°
Gemodelleerd

Weerkansen voor sneeuwproductie

0 / 48 h

Langste koude periode: 0 h

Temperatuurverwachting per uur0,9 °C
Temperatuurverwachting per uur-2°0°9°9 nov, 0010 nov, 23
1.800 m · Europe/Zurich
ReisdatumsLuchttemperatuur °CNeerslag mm
9 nov 20260,9° / 5,4°0,9 mm (24 h)
10 nov 20264,6° / 7°9,9 mm (24 h)

Update van de aanbieder: 8 nov, 19:00 · Opgehaald: 8 nov, 22:17 · Europe/Zurich

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Oriëntatie op de berg
1.000 m1.800 m3.020 m

Schematisch hoogteprofiel

Zo berekenen we dit

Natteboltemperatuur: benadering van Stull (2011) nabij zeeniveau. Luchtdruk in de Alpen en zeer koude, droge omstandigheden beperken de nauwkeurigheid. Potentiële uren gebruiken een grens van −2 °C; apparatuur, water en operationele beslissingen zijn onbekend. De sneeuwbalans gebruikt neerslagverdeling volgens natteboltemperatuur en een instelbare graaddagfactor voor smelt. Niet gekalibreerd onderzoeksmodel.

Stull (2011) ↗
Verken een sneeuwbalansscenario
Scenario

Scenario voor sneeuwbalans

Bekijk een sneeuwbalans met je eigen beginwaarde.

Illustratieve waterbalans, geen sneeuwhoogte of indicatie van pistepreparatie. Er wordt geen kunstsneeuw toegevoegd. Straling, windtransport en preparatie zijn niet meegenomen.

Conceptuele sneeuwlagen. Dikte is illustratief, niet gemeten.

Verwachtingsarchief
Bergjournaal

Wat veranderde in de verwachting?

Vergelijk updates voor dezelfde uren en hoogte.

De gemiddelde temperatuur is onveranderd bij de getoonde precisie.

Overeenkomstige verwachtingsperiode9 nov 2026, 00:00 — 11 nov 2026, 17:0065 h · 1.800 m · Europe/Zurich

Uren tussen updates van de aanbieder6 h

Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting
+0 °CEerdere verwachting: 5,1 °C
Nieuwste verwachting: 5,1 °C
Totale neerslagVerwachting
+0,4 mmEerdere verwachting: 11,6 mm
Nieuwste verwachting: 12 mm
Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd
+0 mmEerdere verwachting: 0 mm
Nieuwste verwachting: 0 mm
Uren met geschikt weerGemodelleerd
+0 hEerdere verwachting: 0 h
Nieuwste verwachting: 0 h
DetailsEerdere verwachtingNieuwste verwachtingVerandering
Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting5,1 °C5,1 °C+0 °C
Totale neerslagVerwachting11,6 mm12 mm+0,4 mm
Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd0 mm0 mm+0 mm
Uren met geschikt weerGemodelleerd0 h0 h+0 h

Gemodelleerde sneeuwval als water-equivalent en uren met weer dat geschikt is voor sneeuwproductie.

Zo werkt de vergelijking+

De dagvergelijking kiest de opgeslagen uitgifte die het dichtst bij 24 uur eerder ligt (binnen 6 uur); de weekvergelijking gebruikt 7 dagen (binnen 12 uur). Minstens zes opeenvolgende toekomstige uren moeten overeenkomen. Bron en modelversie moeten gelijk zijn. De vergelijking beschrijft veranderingen in die verwachtingsperiode.

Deze weergave gebruikt één verwachting. Kansverwachtingen en historische nauwkeurigheidsmetingen zijn niet beschikbaar.

Verwachtingsstatus

1.000 mRecente verwachting8 nov 2026, 19:00
1.800 mRecente verwachting8 nov 2026, 19:00
3.020 mRecente verwachting8 nov 2026, 19:00

Sneeuw en liften

Officiële skigebiedinformatie

Berichten uit de skigebieden

Officiële bronberichten voor gebieden met minstens 30 km pistes. Elke sector behoudt zijn eigen bereik.

Engelberg-Titlis · exploitant Titlis-sector lift status

Sector Titlis · exploitant lift list (Brunni, Fürenalp, Bannalp en Engelbergertal excluded)Berichttijd onbevestigd

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Open volgens bronlijst: 4 / 9

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Broninformatie: Operator list for the Titlis sector only. The page's update stamp ("2026/08/11, 23:13") has no timezone and an ambiguous date order, so no observation time is stated. The sector lists 2 pistes, which is not the full piste inventory, so no piste count is published.

Liftstatus
  • TITLIS Xpress Engelberg – Trübsee · Gemeld als open · Broninformatie: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • TITLIS Xpress Trübsee – Stand · Gemeld als open · Broninformatie: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • TITLIS Connect Stand – Titlis · Gemeld als open · Broninformatie: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • TITLIS Rotair Stand – Titlis · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Engelberg – Gerschnialp · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Chairlift Ice Flyer · Gemeld als open · Broninformatie: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Cable car Untertrübsee – Trübsee · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Engstlenalp – Jochpass · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Trübsee – Jochpass · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
Pistestatus
  • 1a Ice Flyer · Gemeld als open · Broninformatie: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 1b Glacier · Gemeld als open · Broninformatie: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
Officiële bron ↗

Engelberg-Titlis · SLF Titlisboden snow depth

Sector Titlis · Titlisboden IMIS station TIT2Gedateerd aanbiedersbericht

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
8 nov 2026, 23:00
Door de bron gemelde waarden
Meetlocatiecm
Titlisboden station (2.149 m) · Gemeten sneeuwhoogteAutomatic total snow depth (HS) in centimetres, half-hourly, at an SLF IMIS station. The observation is local to the station.2,8
Officiële bron ↗
Dagelijks rapportarchief

Dagelijks rapportarchief

Engelberg-Titlis · exploitant Titlis-sector lift status

Sector Titlis · exploitant lift list (Brunni, Fürenalp, Bannalp en Engelbergertal excluded)8 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Open volgens bronlijst: 4 / 9

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗

Engelberg-Titlis · SLF Titlisboden snow depth

Sector Titlis · Titlisboden IMIS station TIT28 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
8 nov 2026, 23:00
Door de bron gemelde waarden
Meetlocatiecm
Titlisboden station (2.149 m) · Gemeten sneeuwhoogteAutomatic total snow depth (HS) in centimetres, half-hourly, at an SLF IMIS station. The observation is local to the station.2,8
Officiële bron ↗

Vragen over sneeuw en liften

Hoeveel sneeuw wordt er in Engelberg-Titlis verwacht?

Voor Engelberg-Titlis geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 8 nov, 19:00, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.000 m, 0 mm op 1.800 m en 1 mm op 3.020 m in de 24 uur vanaf 9 nov, 00:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Zurich). Bron van de verwachting ↗

Hoeveel sneeuw ligt er in Engelberg-Titlis ?

Sneeuwhoogte: 2,8 cm (bij Titlisboden station (2.149 m) · 2.149 m; meetstation; WSL Institute for Snow and Avalanche Research SLF; Opgehaald 8 nov, 23:13 · brontijd onbevestigd). Officiële skigebiedinformatie ↗

Welke liften zijn open in Engelberg-Titlis ?

Liften: 4 van 9 open (Sector Titlis · exploitant lift list (Brunni, Fürenalp, Bannalp en Engelbergertal excluded); Engelberg-Titlis Tourismus AG / SISAG; Opgehaald 8 nov, 23:13 · brontijd onbevestigd). Officiële skigebiedinformatie ↗

Wat is het verschil tussen sneeuwval en sneeuwhoogte?

Sneeuwval is de sneeuw die in een periode valt. Sneeuwhoogte is de totale laag op de grond en hangt ook af van eerdere sneeuw, smelt en inklinking. De verwachting van PisteWindow toont modelmatige sneeuwval als millimeters water-equivalent, geen hoogte.

De interactieve atlas is hier niet beschikbaar.

Er is geen lokaal bergjournaal voor deze bestemming.

Obwalden · Zwitserland

Leer de berg kennen

De exploitant vermeldt de Titlis-liften van Engelberg via Trübsee en Stand naar de top, de kabelspoorbaan Gerschnialp en de stoeltjesliften bij de Jochpass. Schematische afbeelding, geen kaart en geen actuele omstandigheden.

Pistes volgens de exploitant
82 km[1]
Bergstation Titlis
3.020 m[1]
Verwachtingspunt
Dalstation Engelberg, 996 m[2]

Voor je skidag

Wanneer opent het skigebied?

De exploitant beschrijft het seizoen als oktober tot mei. Op 8 november 2026 toonde zijn installatielijst een deel van de Titlis-liften als open. De officiële pagina laat zien wat open is op de dag dat u skiet.[1][4]

Welke liften en pistes telt deze pagina?

Alleen de sector Titlis uit de lijst van de exploitant. Brunni, Fürenalp, Bannalp en de liften in het Engelbergertal zijn aparte bedrijven. De sector Titlis vermeldt maar enkele pistes, wat niet de volledige pisteregistratie is; daarom wordt er geen aantal pistes getoond.[4]

Waar komen de liftstatus en de sneeuwhoogte op deze pagina vandaan?

De liftstatus komt uit de lijst met open installaties van de exploitant. De sneeuwhoogte komt van het automatische SLF-station Titlisboden (2.149 m). De website van de Titlis was alleen te lezen na een beveiligingscontrole en wordt daarom niet gebruikt.[4][5]

Zijn de verwachtingen voor 1.000, 1.800 en 3.020 m waarnemingen?

Nee. Het zijn modelwaarden, aangepast aan 1.000, 1.800 en 3.020 m en berekend op één representatief punt (dalstation Engelberg). De exploitant geeft 3.020 m op voor het bergstation op de Titlis.[2][1]

Bestemmingsbronnen

PisteWindow · Gecontroleerd

  1. Engelberg-Titlis Tourismus AG · SkigebiedEngelberg-Titlis Tourismus AG
  2. OpenStreetMap contributors · Locatie en hoogteOpenStreetMap bijdragers
  3. Engelberg-Titlis Tourismus AG / SisControl · PistekaartEngelberg-Titlis Tourismus AG / SisControl
  4. Engelberg-Titlis Tourismus AG · Lift- en pistestatusEngelberg-Titlis Tourismus AG
  5. WSL Institute for Snow and Avalanche Research SLF · Berichtgegevens en meetlocatiesWSL Institute for Snow en Avalanche Research SLF
  6. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Plan een reis

Wanneer ga je naar de bergen?

Kies je datums en volg het weer voor je reis.

Alleen opgeslagen in deze browser. Geen account nodig.