Wallis · Zwitserse Alpen · Zwitserland

Weer en sneeuwverwachting Torgon

Voor Torgon geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 4 nov, 10:00, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.100 m, 0 mm op 1.350 m en 0 mm op 1.900 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 18:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Zurich). Bron van de verwachting

Gemelde omstandigheden voor Torgon: Liften: 0 van 5 open (Torgon; Portes du Soleil official; Opgehaald 4 nov, 17:55 · brontijd onbevestigd). Pistes: 0 van 8 open (Torgon; Portes du Soleil official; Opgehaald 4 nov, 17:55 · brontijd onbevestigd). Officiële skigebiedinformatie

Torgon ligt in Zwitserland, in het skigebied Portes du Soleil.

Plan je reis

Vandaag in het kort

Uit de officiële berichten die PisteWindow heeft opgehaald. Elke waarde houdt haar eigen gebied en tijd.

Gesloten volgens bericht
Liften
0 van 5 openTorgon
Pistes
0 van 8 openTorgon
Sneeuwhoogte
Niet gemeld
Seizoen
Seizoensdata nog niet gecontroleerd
Alle berichten en bronnen

Gebiedsdekking: Het bericht vermeldt de lokale sector Torgon en verbindingen naar Châtel en La Chapelle; controleer de toegang voor vertrek.

Jouw winterbeeld

Actueel overzicht

Schematisch berglandschap · Torgon

De sneeuw onder je ski’s.

Sneeuwbedekking, preparatie en oppervlak van de geprepareerde pistes.

Het weer vooruit
Verwachting beschikbaar

2 – 9 °C · 1.350 m · 4 nov – 6 nov

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Uitgegeven 4 nov, 10:00

Bekijk de bergverwachting
Bronnen en methode

Lokale berichten beschrijven waargenomen omstandigheden. De weersverwachting staat apart en stelt geen pistekwaliteit of sneeuwbedekking vast.

De illustratie verbindt de drie weergaven. Ze is schematisch, geen routekaart of afbeelding van het actuele sneeuwdek.

Verwachtingen op 1.100, 1.350 en 1.900 m zijn hoogte-aangepaste modelwaarden bij het dorpscentrum van Torgon (46,320221° N, 6,876113° O), geen afzonderlijke metingen.

De berg, uur voor uur

Vergelijk de komende 48 uur op representatieve hoogtes.

Volledige verwachting · Beschikbare verwachtingsuren: 48/48

Uitgegeven: 4 nov 2026, 10:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperatuurverwachting per uur2,7 °C
Temperatuurverwachting per uur-2°0°12°4 nov, 186 nov, 17
Uurlijkse verwachtingswaarden
Torgon · 1.350 m · Europe/Zurich
Lokale tijdTemperatuur °CNeerslag mmLuchtvochtigheid %Wind m/s
4 nov 2026, 18:002,70740,9
4 nov 2026, 19:002,30731,5
4 nov 2026, 20:002,30782,2
4 nov 2026, 21:002,50771,7
4 nov 2026, 22:002,80762
4 nov 2026, 23:002,90741,7
5 nov 2026, 00:0030731,6
5 nov 2026, 01:003,10722,1
5 nov 2026, 02:003,40692,5
5 nov 2026, 03:003,30690,6
5 nov 2026, 04:003,30702,2
5 nov 2026, 05:004,30651,1
5 nov 2026, 06:003,20660,8
5 nov 2026, 07:003,40692,1
5 nov 2026, 08:003,70650,2
5 nov 2026, 09:005,80630,3
5 nov 2026, 10:007,20610,4
5 nov 2026, 11:008,10700,7
5 nov 2026, 12:008,90730,8
5 nov 2026, 13:009,20660,7
5 nov 2026, 14:008,70710,4
5 nov 2026, 15:008,40760,7
5 nov 2026, 16:0070711,1
5 nov 2026, 17:005,80660,9
5 nov 2026, 18:005,20630,8
5 nov 2026, 19:0050590,7
5 nov 2026, 20:0050570,6
5 nov 2026, 21:004,90591,1
5 nov 2026, 22:004,90601,3
5 nov 2026, 23:004,80610,9
6 nov 2026, 00:004,60651,5
6 nov 2026, 01:003,60,1831,2
6 nov 2026, 02:002,90860,8
6 nov 2026, 03:003,50790,6
6 nov 2026, 04:003,60770,6
6 nov 2026, 05:003,10841,1
6 nov 2026, 06:0030850,6
6 nov 2026, 07:002,90880,4
6 nov 2026, 08:003,50,1810,7
6 nov 2026, 09:003,90,5840,4
6 nov 2026, 10:004,71,4860,2
6 nov 2026, 11:0051960,4
6 nov 2026, 12:004,50,41000,7
6 nov 2026, 13:004,40,11001,2
6 nov 2026, 14:004,20,71001,6
6 nov 2026, 15:003,921000,5
6 nov 2026, 16:004,12990,7
6 nov 2026, 17:003,81,6980,6
Gemodelleerde sneeuwval · komende 24 uur
0 mm waterequivalent
Uren met natteboltemperatuur ≤ −2 °C
0/48 h
Langste aaneengesloten periode
0 h

Water in gemodelleerde sneeuwval, geen centimeters verse sneeuw of gemeten sneeuwhoogte. Vereist 24 volledige uren.

Weer voor sneeuwproductie

Alleen een weerbeoordeling. Apparatuur, watertoevoer en daadwerkelijke werking van sneeuwkanonnen worden niet gemeten. De nattebolbenadering is niet gecorrigeerd voor luchtdruk op hoogte.

Stull (2011)

Zo veranderde de verwachting

Nog geen vergelijkbare verwachtingsgeschiedenis.

Verwachtingsarchief
Verken een sneeuwwaterscenario

Vul een aangenomen beginhoeveelheid sneeuwwater in. Dit is een experimenteel massabalansscenario, geen gemeten sneeuwhoogte, pistegereedheid of seizoensverwachting.

Seizoensvooruitzicht

Een bestemmingsspecifiek seizoensvooruitzicht is hier niet beschikbaar. Kortetermijnweer voorspelt niet de hele winter.

Bron: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Berggegevens per uur
Verwachting / Hoogte

Eén berg. Verschillende omstandigheden.

Volg de verwachting van het dorp tot hoog op de berg.

Europe/Zurich

1.100 m4,1°C1.350 m2,7°C1.900 m-0,9°C0°C · ≈ 1.763 m
Geschatte 0 °C-grens: ≈ 1.763 m
Berekening

Lineaire interpolatie tussen verwachte temperaturen. Een inversie kan meerdere lijnen geven. De regen-sneeuwgrens kan afwijken.

Schematisch hoogteprofiel. Verwachtingen voor één lokale modellocatie, aangepast aan de hoogte.

Gemodelleerd

Verwachte sneeuwval

Water-equivalent van de verwachte sneeuwval.

4 nov, 18:00 → 5 nov, 18:00

1.100 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

1.350 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

1.900 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

Gemodelleerd

Weer voor sneeuwproductie vannacht

Vannacht · 18:00–08:00 lokale tijd.

1.100 m

0 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren

18—Boven de beoordelingsgrens · 1,5°C
19—Boven de beoordelingsgrens · 1,2°C
20—Boven de beoordelingsgrens · 0,5°C
21—Boven de beoordelingsgrens · 1,5°C
22—Boven de beoordelingsgrens · 1,8°C
23—Boven de beoordelingsgrens · 1,9°C
00—Boven de beoordelingsgrens · 2°C
01—Boven de beoordelingsgrens · 1,9°C
02—Boven de beoordelingsgrens · 2,1°C
03—Boven de beoordelingsgrens · 1,7°C
04—Boven de beoordelingsgrens · 1,8°C
05—Boven de beoordelingsgrens · 2,4°C
06—Boven de beoordelingsgrens · 1,7°C
07—Boven de beoordelingsgrens · 1,7°C
1.350 m

0 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren

18—Boven de beoordelingsgrens · 0,5°C
19—Boven de beoordelingsgrens · 0°C
20—Boven de beoordelingsgrens · 0,4°C
21—Boven de beoordelingsgrens · 0,5°C
22—Boven de beoordelingsgrens · 0,7°C
23—Boven de beoordelingsgrens · 0,6°C
00—Boven de beoordelingsgrens · 0,7°C
01—Boven de beoordelingsgrens · 0,7°C
02—Boven de beoordelingsgrens · 0,7°C
03—Boven de beoordelingsgrens · 0,6°C
04—Boven de beoordelingsgrens · 0,7°C
05—Boven de beoordelingsgrens · 1,3°C
06—Boven de beoordelingsgrens · 0,3°C
07—Boven de beoordelingsgrens · 0,7°C
1.900 m

14 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren

18✓Geschikt weer · -2,9°C
19✓Geschikt weer · -3,4°C
20✓Geschikt weer · -3,1°C
21✓Geschikt weer · -2,9°C
22✓Geschikt weer · -2,7°C
23✓Geschikt weer · -2,7°C
00✓Geschikt weer · -2,7°C
01✓Geschikt weer · -2,7°C
02✓Geschikt weer · -2,6°C
03✓Geschikt weer · -2,7°C
04✓Geschikt weer · -2,6°C
05✓Geschikt weer · -2°C
06✓Geschikt weer · -3°C
07✓Geschikt weer · -2,6°C

✓ Geschikt weer · — Boven de beoordelingsgrens · ? Niet beschikbaar

Berekening voor sneeuwproductie

Resterende volledige uren tussen 18:00 en 08:00 lokale tijd. Stull-nattebolbeoordeling bij ≤ −2 °C; geschikt weer bevestigt geen productie. Zie de beperkingen van de methode hieronder.

Op de berg

Vooruitblik op korte termijn

Uurlijkse verwachting, aangepast aan de hoogte.

Verwachting

Luchttemperatuur

2,7°
Gemodelleerd

Weerkansen voor sneeuwproductie

0 / 48 h

Langste koude periode: 0 h

Temperatuurverwachting per uur2,7 °C
Temperatuurverwachting per uur-2°0°12°4 nov, 186 nov, 17
1.350 m · Europe/Zurich
ReisdatumsLuchttemperatuur °CNeerslag mm
4 nov 20262,3° / 2,9°0 mm (6 h)
5 nov 20263° / 9,2°0 mm (24 h)
6 nov 20262,9° / 5°9,9 mm (18 h)

Update van de aanbieder: 4 nov, 10:00 · Opgehaald: 4 nov, 13:17 · Europe/Zurich

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Oriëntatie op de berg
1.100 m1.350 m1.900 m

Schematisch hoogteprofiel

Zo berekenen we dit

Natteboltemperatuur: benadering van Stull (2011) nabij zeeniveau. Luchtdruk in de Alpen en zeer koude, droge omstandigheden beperken de nauwkeurigheid. Potentiële uren gebruiken een grens van −2 °C; apparatuur, water en operationele beslissingen zijn onbekend. De sneeuwbalans gebruikt neerslagverdeling volgens natteboltemperatuur en een instelbare graaddagfactor voor smelt. Niet gekalibreerd onderzoeksmodel.

Stull (2011) ↗
Verken een sneeuwbalansscenario
Scenario

Scenario voor sneeuwbalans

Bekijk een sneeuwbalans met je eigen beginwaarde.

Illustratieve waterbalans, geen sneeuwhoogte of indicatie van pistepreparatie. Er wordt geen kunstsneeuw toegevoegd. Straling, windtransport en preparatie zijn niet meegenomen.

Conceptuele sneeuwlagen. Dikte is illustratief, niet gemeten.

Verwachtingsarchief

Wat veranderde in de verwachting?

De verwachtingsbron of berekening is veranderd.

Vergelijkingsdetails

Vergelijk updates voor dezelfde uren en hoogte.

Uitgegeven: 4 nov 2026, 10:00 · Opgehaald: 4 nov 2026, 13:17
Open opgeslagen verwachting ↗

De dagvergelijking kiest de opgeslagen uitgifte die het dichtst bij 24 uur eerder ligt (binnen 6 uur); de weekvergelijking gebruikt 7 dagen (binnen 12 uur). Minstens zes opeenvolgende toekomstige uren moeten overeenkomen. Bron en modelversie moeten gelijk zijn. De vergelijking beschrijft veranderingen in die verwachtingsperiode.

Deze weergave gebruikt één verwachting. Kansverwachtingen en historische nauwkeurigheidsmetingen zijn niet beschikbaar.

Sneeuw en liften

Officiële skigebiedinformatie

Berichten uit de skigebieden

Officiële bronberichten voor gebieden met minstens 30 km pistes. Elke sector behoudt zijn eigen bereik.

Portes du Soleil · Bedrijf · Torgon sector

TorgonBerichttijd onbevestigd

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Open volgens bronlijst: 0 / 5

Pistestatus · 0 / 8

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Broninformatie: Alleen benoemde liften en alpine pistes in geselecteerde sectoren; verbindingen en andere activiteiten zijn uitgesloten.

Liftstatus
  • Tk conche 2000 · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Torgon; Door de bron vermeld item; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Tk djeu des tÊtes · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Torgon; Door de bron vermeld item; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Ts du tronchey · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Torgon; Door de bron vermeld item; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Fil neige mini moilles · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Torgon; Door de bron vermeld item; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Tapis plan de croix · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Torgon; Door de bron vermeld item; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Pistestatus
  • Espace débutant · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Torgon; Door de bron vermeld item; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Recon · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Torgon; Door de bron vermeld item; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Col de croix · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Torgon; Door de bron vermeld item; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Lac léman · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Torgon; Door de bron vermeld item; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Stade de slalom · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Torgon; Door de bron vermeld item; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Djeu des têtes · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Torgon; Door de bron vermeld item; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Conche · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Torgon; Door de bron vermeld item; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Freeride tronchey · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Torgon; Door de bron vermeld item; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Officiële bron ↗

SLF · Station Morgins manual

Station Morgins · nearby measurement, outside TorgonGearchiveerd bericht

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
24 okt 2026, 08:00
Door de bron gemelde waarden
Meetlocatiecm
Morgins (1.320 m) · Gemeten sneeuwhoogteHandmatig gemeten totale sneeuwhoogte op de grond (HS) in centimeters.3
Officiële bron ↗
Dagelijks rapportarchief

Dagelijks rapportarchief

Portes du Soleil · Bedrijf · Torgon sector

Torgon4 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Open volgens bronlijst: 0 / 5

Pistestatus · 0 / 8

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗

Portes du Soleil · Bedrijf · Torgon sector

Torgon3 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Open volgens bronlijst: 0 / 5

Pistestatus · 0 / 8

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗

SLF · Station Morgins manual

Station Morgins · nearby measurement, outside Torgon4 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
24 okt 2026, 08:00
Door de bron gemelde waarden
Meetlocatiecm
Morgins (1.320 m) · Gemeten sneeuwhoogteHandmatig gemeten totale sneeuwhoogte op de grond (HS) in centimeters.3
Officiële bron ↗

Vragen over sneeuw en liften

Hoeveel sneeuw wordt er in Torgon verwacht?

Voor Torgon geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 4 nov, 10:00, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.100 m, 0 mm op 1.350 m en 0 mm op 1.900 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 18:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Zurich). Bron van de verwachting ↗

Hoeveel sneeuw ligt er in Torgon?

PisteWindow heeft geen actueel bericht over de sneeuwhoogte in Torgon. Verwachtingswaarden zijn modelmatige sneeuwval, geen sneeuwhoogte. Officiële skigebiedinformatie ↗

Welke liften zijn open in Torgon?

Liften: 0 van 5 open (Torgon; Portes du Soleil official; Opgehaald 4 nov, 17:55 · brontijd onbevestigd). Pistes: 0 van 8 open (Torgon; Portes du Soleil official; Opgehaald 4 nov, 17:55 · brontijd onbevestigd). Officiële skigebiedinformatie ↗

Wat is het verschil tussen sneeuwval en sneeuwhoogte?

Sneeuwval is de sneeuw die in een periode valt. Sneeuwhoogte is de totale laag op de grond en hangt ook af van eerdere sneeuw, smelt en inklinking. De verwachting van PisteWindow toont modelmatige sneeuwval als millimeters water-equivalent, geen hoogte.

De interactieve atlas is hier niet beschikbaar.

Er is geen lokaal bergjournaal voor deze bestemming.

Wallis · Zwitserse Alpen · Zwitserland

Leer de berg kennen

Deze schematische illustratie is geen kaart of beeld van actuele omstandigheden.

Verwachtingspunt
Dorp Torgon · 1.100 m[2]
Skigebied
Portes du Soleil[1]
Sector van het bericht
Torgon[1]

Voor je skidag

Dekt het bericht heel Portes du Soleil?

Nee. Het vermeldt de lokale sector Torgon en onderscheidt verbindingen.[1]

Zijn de verbindingen bij Torgon altijd open?

Nee. Controleer het officiële bericht voor vertrek.[1]

Zijn dit gemeten sneeuwdieptes?

Nee. Dit zijn modelwaarden; voor deze pagina is geen lokaal sneeuwmeetstation vastgesteld.[2]

Bestemmingsbronnen

PisteWindow · Gecontroleerd

  1. Torgon · Lift- en pistestatusPortes du Soleil
  2. Torgon · Locatie en hoogteTorgon Tourisme
  3. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo
Plan een reis

Wanneer ga je naar de bergen?

Kies je datums en volg het weer voor je reis.

Alleen opgeslagen in deze browser. Geen account nodig.